Proč zkoušet NOVÉ věci a proč se můžeme cítit zaseknutí v životě + TIPY jak ven

Ráno se probudíme vedle stejného člověka, vylezeme na stejné straně postele, jdeme stejnou cestou do stejné koupelny, kde si stejným kartáčkem, stejným způsobem vyčistíme zuby, … stejná cesta do stejné práce, kde jsou ti stejní lidé…

Může se stát, že děláme některé věci automaticky, nevědomě, … rutinně. Pak se můžeme cítit zaseknutí v životě. Může přijít frustrace, netrpělivost atd.

Jak to změnit? Začít zase více věcí dělat s hlubokou pozorností – jak?

Vyzkoušej třeba:

  • Jíst druhou rukou.
  • Napsat nákupní seznam druhou rukou.
  • Malovat druhou rukou.
  • Jít do práce jinou cestou.

Neboj, kromě toho, že to možná bude trochu nepříjemné, to bude mít super přínos – zpomalí Tě to a budeš mnohem pozornější a přítomnější. Mozek totiž spoustu věcí začne dělat automaticky, šetří tím mnoho energie. Když uděláš něco JINAK, vyhodí ho to ze zvyku a pozornost a přítomnost bude přirozená.

Čím více nerušené pozornosti tomu budeš věnovat, tím vědomější a přítomnější budeš… a to se zákonitě rozšíří i do ostatních oblastí Tvého života. A to že budeš vědomější a přítomnější může i v ostatních oblastech určité věci rozhýbat. Začneš je vnímat a vidět jinak, uvidíš jiné možnosti. Můžeš učinit jiná ROZHODNUTÍ!!! A právě to věci rozhýbe.

Tipy výše jsou věci ve vnějším světě, v 3D realitě, kolem Tebe. Nové věci můžeš zažít také UVNITŘ sebe. A to tě také obohatí – přesně proto třeba s Pavlou meditujeme a nebo sami chodíme na holotropní dýchání, které i organizujeme.

Jsou to způsoby jak poznat něco úplně nového, za hranicí analytické mysli, … poznat něco o čem můžeš milionkrát číst, ale dokud to neprožiješ, tak stejně nebudeš vědět o čem psali – zůstane to teorie. Asi jako nepředáš druhému, jaké to je milovat se s druhým, když to nikdy nezažil.

Tak pokud jsi připravený/á na zcela nový prožitek, který Tě zákonitě obohatí, přidej se k nám na NAD(E)CHNI se pro Život – víkend s holotropním dýcháním, který pořádáme v říjnu.

Přihlásit se můžeš zde: https://entusiaro.cz/nase-aktivity/nadechni-se-pro-zivot/

Je normální mít strach a obavy, je to obrovské neznámo a je důležité, abys cítil/a, že to opravdu chceš. A pokud ano, tak pak Tě mile rád ubezpečím, že je o VŠE postaráno. Především o Tvé bezpečí.

V rámci přihlášení vyplníš zdravotní dotazník, posoudíme všechny možné kontraindikace, abychom měli jistotu, že to bude krásná nová zkušenost, která Tě obohatí.

To je to proč to děláme – chceme obohatit naše živote. Ne přežívat, ale skutečně ŽÍT.

 

 

 

Komentáře