Jak jsme se poprvé NAD(E)CHLI (5 minut čtení)

Minulý víkend jsme měli první NAD(E)CHNI se pro Život – prožitkový víkend s holotropním dýcháním.

PROČ vlastně takový víkend organizujeme? Protože věříme, že aby člověk mohl žít Život, jaký chce, musí vědět, jak takový Život vlastně vypadá – no a aby v Sobě mohl objevit, jak takový Život vypadá, je potřeba se spojit se Sebou. Tomu věříme.

Když se člověk spojí se Sebou, může objevit to, co chce – kým chce být, co je jeho NADŠENÍ, jak chce Sloužit ostatním nebo se jen spojit se svými cíly.

Co je spojení se Sebou?

Zklidnění, uvolnění, zapomenutí na sebe, odložení zbraní, již více neutíkat, nečekat až něco přejde… přestat věřit tomu, co je venku a vrátit se do vnitřního světa.

Spojení se Sebou znamená zapomenout na sebe, abychom poznali kdo skutečně JSME.

No a k tomu je, dle našeho názoru, holotropní dýchání úžasná technika – umí člověka dovést opravdu do hloubky Sebe sama, může nám pomoci zapomenout na to, čemu jsme uvěřili a již nám neslouží, je to technika s ohromným léčivým potenciálem. Více se o technice můžete dočíst třeba zde.

Jak se povedlo první NAD(E)CHNI se pro Život?

My s Pájou si myslíme, že skvěle. Opravdu moc jsme si to užili, celý víkend se nesl ve velmi otevřené, upřímné, přátelské a transformační atmosféře.

Za organizační tým jsme na místě byli Mirek, Pája, Ivánia (facilitátorka holotropního dýchání) a Josef (asistoval Ivánii).

Zúčastnilo se dohromady 16 účastníků a odjížděli s úsměvem na tváři… no, podívejte se sami na fotku níže.

Opravdu jsme snad od každého slyšeli, jak moc si to užili, kdy bude další víkend, jak se cítí klidní, šťastní atd. Dostali jsme od několika z účastníků i skvělé reference.

Reference – klikněte pro zvětšení

Všechny fotky a reference si můžete prohlédnout zde.

Jak to probíhalo?

Poté, co se lidé zabydleli na svých pokojích, jsme začali krátkou přednáškou. Chtěli jsme lidem předat to, co nás tolik inspirovalo od Joe Dispenzy a z dalších zdrojů. Chtěli jsme lidem ukázat, jak vlastně vnímáme spojení se Sebou, proč se pravidelně spojovat se Sebou, proč se uchýlit do svého vnitřního světa a jak na to. Mluvili jsme o mozkových vlnách, o stresové reakci a o tom, kde vlastně probíhá opravdová změna.

Mozkové vlny – Beta, Alpha, Theta, Delta

Změna nenastane, když věříme tzv. „hrozbám“, když je všechna naše pozornost zaměřena kolem nás, když je vnější svět reálnější než ten, který si nosíme uvnitř Sebe. Změna probíhá hluboko uvnitř nás.

O tom a mnohém dalším Mirek mluvil na úvodní přednášce nebo třeba o víkendu na ALLfestu.

Víkend pokračoval instrukcemi a informacemi o samotné technice holotropního dýchání, které přišlo v sobotu. Polovina lidí „dýchala“ dopoledne a ta druhá jim dělala „sittery“ a odpoledne to bylo naopak. Velmi zajímavé pro nás bylo, kolik lidí mělo silný prožitek a obohacující, až transformativní zkušenost i jako „sitteři“. Tato role spočívá v péči o toho, který právě dýchá, je o tom, být přítomný. Zdá se to jako banalita, ale má to mnohem hlubší význam, než se může zdát.

Víkend jsme zakončili v neděli, kdy jsme se věnovali integraci celé víkendové zkušenosti.

Bylo to výjimečné…

Jsme vesmírně vděční všem, kteří s námi tuto první naší akci prožili. Bylo to pro nás opravdu výjimečné – ne jenom proto, že to byla první akce… spíše proto, že přesně víme, kdy jsme dostali poprvé myšlenku takovou věc zorganizovat, vědomě jsme tu myšlenku kultivovali, vědomě jsme prošli všemi pochybnostmi, strachy, obavami, nejistotami atd. a dotáhli to až do konce, který (alespoň dle zpětné vazby účastníků) byl velmi, velmi úspěšný!

Zjistili jsme, že už si umíme plnit vlastní sny. Zjistili jsme, že je to dovednost. Zjistili jsme, že tu dovednost máme a že ji můžeme a CHCEME dále rozvíjet! Potvrdili jsme, že chceme i nadále obohacovat lidi a hlavně, že to chceme dělat ještě mnohem více.

Ještě v sobotu večer v 23:30 před usnutím jsem říkal Páje něco ve smyslu: „Ty jo, ono tu opravdu je s námi 16 lidí, oni dnes opravdu dýchali, my jsme také dýchali, i ta Ivánie tady je, … ono se to opravdu děje. TEĎ a TADY se to děje.“ Byl jsem tím tak fascinovaný, naprosto jsem si užíval přítomného okamžiku – byl jsem sám sobě tolik vděčný za všechny ty okamžiky, kdy jsem překonal sám sebe.

Takže ještě jednou díky všem, kteří nám pomohli splnit náš sen.

A co dál?

Už teď se můžete hlásit na další NAD(E)CHNI se pro Život – udělat to můžete zde. Další termín je v září.

V prosinci chystáme něco speciálního. Bude to delší než jen víkend, bude to přechodový rituál, bude to o spojení se Sebou, o NADŠENÍ i o tom, jak jít CESTOU NADŠENÍ celý Život, bude tam i holotrop, bude to super párty, bude to … BUDE TO!

No a pak se rýsuje něco, o čem ještě nechci takto veřejně psát, protože je spoustu okolností ještě ve hvězdách, ale ta MYŠLENKA … to je fakt PECKA!

Pokud byste se někdo chtěl dozvědět více o tom, jak chápeme spojení se Sebou, můžete si přečíst náš e-book.

 

Chtěl bych také poděkovat všem Těm, kteří nám píší na Facebooku nebo nám osobně říkají, jak je těší, co děláme atd. Je to úžasné dostat zpětnou vazbu. Jsme sakra motivovaní zevnitř, ale je prostě příjemné slyšet, že to, co děláme, přináší ostatním hodnotu.

DÍKY!

Komentáře